نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

چن سال قبل ،چند گروه پژوهشی تصمیم گرفتند نظر کودکان را درباره روش های فرزند پروری جویا شوند. با استفاده از نظر سنجی های پیشرفته ، محققان از بچه های بین سنین مهد کودک تا دبیرستان پرسیدند که از نظر آن ها کدام تنبیه هاموفق بوده اند و کدام ها شکست خورده اند . این پرسش ها به زیرکی بیان شده بودند : بچه ها به داستان هایی درباره کودکان بدرفتارگوش می دادند و بعد از آن ها پرسیده می شد : (والدین باید چکار کنند؟تو بودی چکار می کردی؟) به آن ها فهرستی از روش های انضباطی داده شد .

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

نتایج آموزنده بود .فرزند پروری قیاسی با فاصله زیادی بیشترین موفقیت آماری را از آن خود کرد. رفتار مورد علاقه بعدی تنبیه واقعی بود .چه چیزی آخر از همه قرار گرفت؟ قهر کردن و نا مهربانی والدین یا آسان گیری بیش از حد. در مجموع، شیوه ای که بچه ها بیشتر دوست داشتند فرزند پروری قیاسی به همراه نمایش قدرت متناوب در قالب تنبیه بدنی بود . این نتایج تا اندازه ای به سن جواب دهنده بستگی داشت . بچه های ۴تا ٩ساله بیشتر از همه رفتار ها از آسان گیری متنفر بودند، حتی بیشتر از شیوه قهر کردن و نامهربانی والدین. این مساله در مورد نوجوانان ١٨ساله درست نبود.

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

در مجموع ، تصویر واضحی درباره نحوه پرورش کودکان با اخلاق و سازگار پدید می آید .والدینی که با مهربانی و مقبولیت قوانین خود را وضع می کنند و دلایل را بدون تناقض توضیح می دهند از نظر بچه ها منطقی و با انصاف هستند تا دمدمی و دیکتاتور مآب . بچه ها با احتمال بیشتر خواسته های این والدین را برآورده می سازند و کمتر با آن ها مخالفت می کنند.

برای مشاهده مقاله مفهوم تنبیه روی این کلمه کلیک کنید.

پرورش ذهن-دقت وتمرکز

رشد اخلاقی کودکان

ذهن فعال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X