آیا می توان اعتماد به نفس بیش از حد داشت؟

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

بیشتر مردم اشکارا معتقدند که اجرای برنامه کسب اعتماد به نفس ایجاد ترس می کند زیرا همه انها از اعتماد به نفس بیش از حد واهمه دارند.

انها تصویر افراددارای اعتماد به نفسی را در ذهن خود دارند که علاقه ای به انها ندارند حتی اگر تحسین شان کرده و به موفقیت انها حسودی کرده باشند. موارد شایع چنین افرادی گروه های هم سال مدرسه- روسای محل کار- سیاستمداران و ستارگان سینمائی هستند که برای اثبات دیدگان خود اغلب از گفتن داستان هایی در مورد تنهایی و غمگین شدنشان لذت می برند.

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

نتیجه اخلاقی این داستان ها این است که اگر شما فرد پر فیس و افاده و مغروری باشید در پایان متضرر می شوید و شکست می خورید.

افراد دارای اعتماد به نفس این صفات را ندارند:

ریاست طلبی:

هر چند که همه ی انها از زمره افرادی هستند که در زمان لازم امادگی ان را دارند که مقتدرانه دست به هدایت و رهبری بزنند. انها همچنین تمایل به قبول مسئولیت نیز دارند و این به خاطر ان است که عزت نفس درونی انها انقدر قوی شده است که امکان ندارد از جانب دیگران تحت تاثیر قرار گیرد.

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

خود خواهی:

هر چند از این که در راس نباشند نمی ترسند اما بسیار مایلند تا جایی که می توانند از افراد دیگر مواظبت کنند و این  بدان دلیل است که انقدر بر خود تسلط دارند که با توجه به انرژی درونی خود می توانند در هر زمان که لازم باشد در مقابل دیگران نه بگویند.

اگاهی نسبت به همه چیز:

هر چند مطمئن هستند که از دانش و مهارت کافی برای وظائفی که بر عهده گرفته اند برخوردارند اما ازادانه و به سادگی محدودیت های خویش را می پذیرند و مایل نیستند خودشان را برای شکست اماده سازند و از این که دیگران در برخی زمینه ها مهارت بیشتری دارند احساس رس و تهدید نمی کنند.

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

تنهایی و گوشه نشینی:

اگر چه از این که وقت خود را به تنهایی بگذرانند ناراحت نمی شوند و برای شادی یا هیجان احتیاج به همراهی و مشارکت دیگران ندارند اما بادیگران نیز روابط خوبی دارند و دلیل ان هم این است که با مهارت های خود می توانند روابطی را که می خواهند اغاز کنند در صورت اشتباه کردن به صراحت با ان برخورد می کنند و درباره ان گفتگو کرده و یا در صورت لزوم با ان کنار می ایند.

ثروتمندی:

اگر چه ممکن است از وضعیت دارایی و وضع اقتصادی شان راضی باشند اما در عین حال کاملا متواضع و مقتصد هستند چرا که نمی خواهند سلامت و شادی خود را برای به دست اوردن پول بیشتر فدا کنند و نیازی به این ندارند که دیگران را با نشان دادن ثروتشان تحت تاثیر قرار دهند.

(نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام )

 

انسان های فوق العاده موفق:

اگر چه انها هر کاری را به نحو احسن انجام می دهند و استعداد دستیابی به امکانات بیشتر را هم دارند ولی ممکن است ترجیح بدهند در طبقات پایین تر اجتماعی باقی بمانند. ممکن است عقب گرد کنند و یا حتی پشت پا بر زندگی و کار خود زده یا ممکن است بخواهند در مسیر پیشرفت بیشتر قرار گیرند. اما در هر صورت نیازی به این ندارند که خودشان را از طریق کار و یا قدرت و شهرت نشان دهند

 

ایا ما با اعتماد به  نفس متولد می شویم؟

بله مبنا بر ان است که انسان با اعتماد به نفس متولد می شود مگر این که به کودکی برخورد شود که اعتماد به نفس متولد می شود- در راه رسیدن به انچه می خواهند بسیار مصمم هستند و سعی دارند بر محدودیت های خود غلبه کنند.

البته ژن ها در چگونگی رشد اعتماد به نفس نقش دارند زیرا انها ساختمان وجودی و ارایش بیوشیمی مغز و بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهند و در این که ما چخ بشنویم نقش مهمی را ایفا می کنند

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

سبک شخصیتی غالب:

به عنوان مثال این که اساسا فردی درون گرا یا برون گرا هستیم

 

خلق و خو و مزاج:

به عنوان مثال ایا ما گرایش به جوشی بودن و عصبانی بودن داریم یا ترجیخ می دهیم فردی خونسرد و ارام باشیم

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

امادگی و استعداد قبلی برای ابتلا به برخی مشکلات روانی:

این که ما به استرس و فشارهای زندگی با افسردگی و یا حالات سرخوشی پاسخ می دهیم یا با توسل به رفتارهای عادتی و اجباری.

پک پرورش ذهن کودک

 

با ما در موسسه پرورش ذهن فرزام  با مدیریت دکتر زهرا امیر اتشانی در دو شعبه غرب و شرق همراه باشید

شعبه ۱: تهران بزرگراه رسالت بین صیاد شیرازی و استاد حسن بنای جنوبی پلاک ۱۱۵۲ واحد ۳

تلفن: ۲۲۳۰۲۰۹۵-۲۲۳۰۲۰۹۲

.شعبه ۲: تهران خیابان ولیعصر بین میرداماد و ظفر نبش یزدان پناه برج پیروز طبقه ۹ واحد ۹۰۳

تلفن:۲۲۲۷۵۳۱۲:

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X