آنچه مادران نوزادان باید بدانند: (قسمت سوم)

نوشته شده توسط موسسه  پرورش ذهن فرزام:

  • جشن گرفتن برای نوزاد: شاید شما بخواهید برای کودک تازه واردتان مهمانی تولد بگیرید. هرچند که او چیزی از این جشن را به خاطر نخواهد آورد، ولی این موضوع هنوز هم یک رویداد مهم بعد از تولد کودک به حساب می آید و برای خیلی از والدین با اهمیت است، چرا که آنها دوست دارند معمولا تولد کودک شان را با یک جشن گرامی داشته و به یاد ماندنی کنند. اما شما می توانید این جشن هر چند مهم را به شکل ساده و بی دردسر، خاطره انگیز کنید.

سعی کنید که از قبل برنامه این جشن را تدارک دیده تا بتوانید بلافاصله بعد از این که کودک به خانه پا گذاشت و از خواب بیدار شد، جشن را برگزار کنید. همچنین سعی کنید که مهمانی یک و نیم تا دو ساعت بیشتر طول نکشد. از یک کیک تولد کوچک استفاده کنید. شاید کیک های مخصوص و بزرگ برای عکس گرفتن قشنگ باشند، ولی کیک های  کوچک یک نفره مناسب تر بوده و به اندازه هستند که در دستان مهمانان کوچک شما به آسانی جا می گیرند. بچه ها  مزه های ساده را بیشتر دوست دارند. کیک های کوچک وانیلی و یا شکلاتی بهترین انتخاب بوده و امکان تهیه آنها ر خانه وجود دارد.

نوشته شده توسط موسسه  پرورش ذهن فرزام

 

 جشن تولد کودک تان را با یک بازی همراه کنید. شاید برای بچه های زیر یک سال بازی کردن با هم سخت باشد، اما آنها این کار را می توانند با کمی کمک گرفتن از بزرگترها به راحتی انجام دهند. مثلاً یک جعبه پر از اسباب بازی روی زمین قرار دهید. یک آهنگ شاد کودکانه پخش کنید و بچه ها و یا حتی پدر و مادرها را تشویق کنید که ضمن حرکت با آهنگ با هم دنبال اسباب بازی ها بگردند. قایم باشک بازی یکی دیگر از بازی هایی است که می توانید در جشن تان بگنجانید. برای این کار عروسک های مختلف و حیوان های عروسکی پارچه ای را در یک جای کوچک مخفی کنید و به    بچه های کوچکتر کمک کنید تا آنها را پیدا کنند. کادو ها را همچنان بسته نگه دارید!

 

نوشته شده توسط موسسه  پرورش ذهن فرزام

 

 

انتظار نداشته باشید که کودک تان در جشن تولد بیدار بماند تا کادو ها را باز کند. باز کردن کادو ها را بگذارید برای بعد از مهمانی. اگر مجبورید که کادو ها را در طول تولد باز کنید، از طرف کودک تان آن را باز کرده و باز هم از جانب او خوشحالی کنید. کادوی تولد را تا آن جایی که  می توانید ساده انتخاب کنید و سعی کنید که به آسان ترین شکل ممکن ان را بسته بندی کنید. یک عروسک کوچک دستی و یا یک کیک تزیین شده مخصوص تولد می تواند کودک را خوشحال کند و مطمئن باشید که او بیشتر از شما قدردانی می کند.

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312