آنچه مادران نوزادان باید بدانند: ( قسمت اول)

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

 

  • غذا دادن به نوزادان: چه تغذیه کودک با شیر مادر صورت گیرد چه با شیر خشک انجام شود، بهتر است ساعتهای اولیه روز را برای غذا دادن به او انتخاب کنید و همچنین موقعیتی را انتخاب کنید که خودتان هم احساس راحتی می کنید. اول حال و هوای خودتان را عوض کنید و سرحال شوید، سپس شروع به غذا دادن به کودک تان کنید: نور ملایم اتاق و یک موسیقی آرام می تواند برای هر دوی شما آرام بخش باشد و باعث شود تا غذا دادن به کودک تان به نحو موثرتر

و ثمر بخش تری انجام شود.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

به خاطر این که در این دوران همه مشتاق این هستند که کودک را بغل کنند، بیشتر اوقات در طی غذا دادن، آرامش و راحتی مادر نادیده گرفته می شود. سعی کنید یک جای دنج و راحت را برای شیر دادن به کودک در نظر بگیرید. هنگام شیر دادن به نوزاد، پای تان را روی یک چارپایه کوتاه بگذارید تا مقداری از سطح زمین بالاتر بیایید و یک بالش روی زانو یتان قرار دهید تا کودک در سطحی قرار گیرد که شما مجبور نشوید برای غذا دادن به او خم شوید. اگر کودک از شیر خودتان تغذیه می کند، در حین شیر دادن به او، با خوردن یک لیوان آب می توانید شیرتان را به جریان بیندازید.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

 

  • به خودتان اعتماد کنید: مادرتان، دوستان، فامیل و یا حتی غریبه ها در خیابان ممکن است که به شما پیشنهاداتی در مورد اینکه چه کارهایی را باید به عنوان مادر انجام دهید، بدهند. شما می توانید ، به حرفهای آنها گوش دهید ولی با مراجعه به یک مرکز مشاوره می توانید از راهنمایی بیشتری بهره ببرید موسسه پرورش ذهن فرزام شما را در پرورش هرچه بهتر فرزند دلبندتان یاری می کند .

شما می توانید راهنمایی دیگران را امتحان کنید، ولی انتظار نداشته باشید که همان نتیجه را برای کودک شما در پی داشته باشد. هر کودک دارای خصوصیاتی متفاوت با سایر کودکان است و شما بهترین کسی هستید که این خصوصیات را در کودک تان می شناسید. و از بهره مندی از راهنمایی یک مشاور خوب که به صورت علمی و با شیوه های نوین تربیت کودک شما را یاری کند غافل نشوید .

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

  • به اندازه کافی بخوابید: مادرهای با تجربه ساعت های اضافی را در طول روز غنیمت شمرده و از آن برای استراحت و خواب استفاده می کنند. سعی کنید هنگامی که کودک تان به خواب می رو، شما نیز به خواب و استراحت بپردازید. اگر کودک تان در حال چرت زدن یا خوابیدن است ، با انجام دادن کارهای خانه و یا جواب دادن به تلفن فرصت خوابیدن ر از دست ندهید.

 

 

 

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312