چگونه می توان حواس کودک 9 ماهه را پرورش داد؟

در 9 ماهگی کودک شما به احتمال زیاد عروسک دلخواه، توپ مورد علاقه و یا نظایر اینها را انتخاب می کند. این امر نشان دهنده آن است که می تواند تمایز دقیقی بین اسباب بازیهایش قائل شود. او همچنین در این سن توانای اش را در ایجاد طرح و برنامه ریزی برای بازی، افزایش می دهد. از کمک کردن به رشد تواناییهای او لذت ببرید:

مراحل و گامها

1- یک قابلمه کوچک یا یک گلدان را به صورت وارونه به کودک تان بدهید و ببینید که آیا او قادر است آن را برگردانده و به حالت صحیح درآورد؟ در این سن کودک شروع به تشخیص تفاوت بین وارونه بودن و طرز صحیح قرار گرفتن اجسام می کند.

2- وقتی او در جلوی آیینه نشسته و مشغول تماشای تصویر خود می باشد، کلاهی روی سرش بگذارید. او از تماشای تصویرش در آینه در حالی که دارد کلاه را از سرش بر می کشد و در می آورد، لذت می برد.

3- یک تکه چسب نواری را پشت دست او بچسبانید. بعد آن را بکشید و از دستش جدا کنید. این کار تجربه بسیار جالبی برای او خواهد بود.

4- با هم کتاب بخوانید؛ یک کتاب داستان انتخاب کنید که شامل تصاویری از اشیاء آشنا برای کودک باشد. در حینی که کتاب را ورق می زنید اجازه دهید تا او به تصاویر اشاره کند و آن ها را لمس نماید.

5- یک جعبه از اجسام مختلف با جنس های متنوع برای کودک تهیه کنید، تا او بدین وسیله با انواع بافت و سطح اشنا شود. این جعبه می تواند شامل اجسام سخت تا اجسامی با سطوح نرم باشد، مثل یک عدد کارت بازی، در پوش پلاستیکی، یک تکه اسفنج یا یک تکه پارچه مخملی

6- قبل از اینکه او را برای خواب، به تختخوابش ببرید، همراه یک موسیقی ملایم با هم برقصید، تا کودک احساس آرامش کند. بعلاوه کودکان دوست دارند قبل از خواب مدتی در آغوش گرفته شوند.