ترتیب تولد و تاثیر آن بر شخصیت :

(نوشته شده توسط موسسه پرورش  ذهن فرزام )

+فرزندان اول:

آنها وظیفه شناس تر –جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای کوچکتر از خود هستند.آنها ذاتا  فرمانده به دنیا آمده اند .احتمالا رییس جمهورها –فضانوردان و مدیر عاملین همه فرزندان اول خانواده هستند.فکر می کنند که همیشه حق و اولویت در هرکاری با آنهاست.فرزندان اول به دو دسته تقسیم می شوند :پرورش دهندگان افراد مطیع یا متحول کنندگانی سلطه جو .هر دو یکسان هستند فقط از متدهای مختلفی استفاده می کنند.معمولا فرزندان اول خانواده "افرادی ایرادگیر –مشکل پسند و دقیق هستند و عاشق توجه به جزئیات مسائلند . افرادی وقت شناس –منظم و با کفایتند که دوست دارند همه چیز به بهترین نحو انجام شود.از مسائل غافلگیرکننده هم به هیچ وجه استقبال نمی کنند .

 

+فرزندان وسط :

این دسته از افراد بیشتر به همسالان خود می پیوندند و به راحتی می توانند از خانواده جدا شوند در نتیجه آنها می آموزند که چگونه با منابع حمایتی دیگر ارتباط برقرار کنند بنابرین به داشتن مهارت های مردمی بسیار عالی گرایش دارند . فرزندان وسط اغلب نقش میانجی و مصلح را بر عهده می گیرند .

فرزندان وسطی افرادی خانواده دوست هستند که دیگران با بودن با آنها لذت می برند .مهمترین نیاز آنها آرام نگاه داشتن اقیانوس پرتلاطم زندگی است و شعار آنها "آرامش به هر قیمتی "است .اینها افرادی بسیار آرام و بی سر و صدا شیرین و دوستداشتنی هستند و شنوندگان خوبی به شمار می روند .مهارت های زیادی در حل مشکلات دارند چون همیشه هر دو جنبه ی یک مشکل را بررسی می کنندو دوست دارند همه را خوشحال کنند همین مسئله باعث می شود که مشاوران و میانجیگران خوبی باشند .

+فرزندان آخر:

ته تغاری ها بیش از همه می توانند خلاق و جذاب باشند وافرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و دیگران نیز از آنان بهره می کنند.مهارت های مردمی آنان بسیار قوی است و عاشق این هستند که دیگران را با حرف ها و کارهایشان سرگرم کنند .هیچ کس برای آنان غریبه نیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگران انرژی می گیرند .از ریسک کردن واهمه ای ندارند .

+تک فرزندان :

تک فرزندها خصوصیاتی شبیه فرزندان اول دارند و مداوما زیر بار انتظارات سنگین والدین هستند .تحقیقات نشان می دهد که فرزندان اول اعتماد به نفس بیشتری دارند .خوش بیان هستند و احتمالا بیش از بچه های دیگر از تخیل خود استفاده می کنند .گرچه پر توقع نیز هستند واز انتقاد متنفرند و ممکن است غیر قابل انعطاف و کمال گرا باشند...

 

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکز، برگزاری کلاس های خصوصی در منزل شما یا در مرکز می تواند مهارت دقت و تمرکز را در کودک شما افزایش دهد