زمان استراحت خود را دو برابر کنید

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

برای دو برابر کردن زمان استراحت، بیش از هر ویژگی دیگری به قاطعیت نیاز دارید.

توانایی شما در تصمیم گیری برای استراحت کردن بیشتر و سپس، پایبند تصمیم خود باقی ماندن، کلید توانایی دو برابر کردن زمان خارج از ساعت کار و صرف وقت بیشتر برای روابط شخصی است.

  بسیاری از افراد بر این باورند که به قدری که زمان برای انجام کار دارند، فرصتی برای کاهش زمان انجام کار باقی نمی ماند. آنها گاهی احساس می کنند باید زندگی شخصی را فدای کارشان کنند، اما این حرف به ندرت درست است. اگر بگوییم که 80 درصد زمان فردی در محل کار، صرف فعالیت هایی می شود که کمک کمی به انجام کار می کنند. گزاف نگفته ایم. نیمی از اوقات فرد به طور متوسط تلف می شود.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

 بسیاری از کارکنان بخش قابل توجهی از اوقات کاری خود را صرف صحبت های دوستانه با همکاران، تلفن های خصوصی و اممور خود می کنند. بسیاری از اشخاص دیر به سرکار می روند و زود محل کارشان را ترک می کنند و ساعت صرف نهار و چای و قهوه را طولانی می کنند. وقتی زمانتان را بیهوده تلف می کنید، کار انجام نمی شود و هر روز بیشتر و بزرگتر می شود.

 

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

   دختر بچه کم سن و سالی از مادر می پرسد: « چرا پدر هر شب یک کیف پر از کاغذ به خانه می آورد و تا دیر وقت روی آنها کار می کند و به ما توجه ندارد؟»

   مادرش در جواب می گوید: « عزیزم! باید بدانی که پدرت نمی تواند همه کارهایش را در اداره انجام بدهد. به همین دلیل مجبور است شب آنها را انجام دهد.

         پاسخ دختر بسیار جالب و تفکر برانگیز است! او به مادرش می گوید: « چرا او را به کلاس کند ذهن ها نمی فرستند؟»

اغلب کسانی که وقت کافی صرف خانواده و فعالیت های شخصی خود نمی کنند، آنها با آنکه زمان زیادی صرف کارشان می کنند، کار زیادی انجام نمی دهند. بیشتر اوقات خود را صرف صحبت های دوستانه با همکارانشان می کنند. و یا، وقت خود را با کارهای کم ارزش می گذرانند.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

 در این شرایط است که کار اصلی آنها باید موفقیت آنها را رقم بزند، روی هم انباشته می شود و در نتیجه احساس سردرگمی می کنند.

   یکی از رمزهای موفقیت افراد موفق در مقایسه با افراد نا موفق و معمولی، این است که موفق ها می توانند موثرتر از ناموفق ها فکر و عمل کنند. اما هر کاری که دیگر ان می توانند انجام دهند و موفق شوند، از شما هم بر می آید و در نهایت به تنها چیزی که احتیاج دارید، تمرین کردن است.

 

 

منبع : قدرت دقت و توجه « برایان تریسی»

 

     در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312