آنچه مادران نوزادان باید بدانند(2)

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام:

  • ماساژ نوزاد: چرا از یک ماساژ کوچک هم برای خودتان و هم برای کودک تان استفاده نکنید؟ در طی هفته گذشته اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشته اید. برای گرفتن ماساژ از جاهایی استفاده کنید که افراد با تجربه ماساژهای ویژه ای را که برای بعد از زایمان مناسب است، ارائه می دهند. از آنها بخواهید تا از روغن ها و موادی که ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در کودک تان شود، استفاده نکنند، به خصوص اگر کودک از شیر خودتان تغذیه می کند، برای ماساژ دادن کودک تان شما احتیاج به یک فرد متخصص ندارید، خودتان بهترین ماساژ دهنده برای او هستید. زیرا او با صدا، رایحه، قیافه و تماس شما انس گرفته است.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام:

 

ماساژ را زمانی انجام دهید که او بیدار و سرحال باشد. همچنین بهتر است حداقل نیم ساعت بعد از خوردن آخرین وعده غذایی وی باشد تا باعث نشود که غذا را بالا بیاورد. اتاق باید گرم باشد. برای شروع مقداری روغن بدون بو و مخصوص کودک را کف دست خود بریزید و سپس انگشتان تان را به آرامی روی بدن او حرکت دهید. آرام ضربه های ملایم بزنید و با حرکات دایره ای شکل ماساژ دهید. تحقیقات نشان داده که ماساژ باعث می شود که کودک بهتر بخوابد، تماس ملایم دستان تان با بدن کودک واقعاً به او آرامش میدهد.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

  • اختصاص ساعتی به خودتان: ساعاتی از روز را به خودتان اختصاص دهید و از همه چیز کناره بگیرید تا دوباره به آرامش روحی و روانی برسید. اگر اعصاب تان از چیزی ناراحت شده یا می خواهید به آرامش درونی برسید، حتما زمانی از روز را صرف پرداختن به کارهایی که آرام تان می کند، مثل یک حمام ملایم، خواندن یک کتاب لذت بخش همراه با یک فنجان چای و یا جواب دادن به ایمیل های دوستان تان کنید. پدرها هم نیاز دارند تا کودک شان را در آغوش گرفته و ساعتی را در کنار هم بگذرانند. این زمان فرصت مناسبی است برای ایجاد حس اعتماد به نفس در پدران برای نگهداری از کودک خود.

 

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام:

 

  • راحت و آسوده باشید: لباس خواب تان را تا هر وقت که می خواهید به تن داشته باشید!! لازم نیست همه تلفنها را جواب دهید، اهمیتی به گرد و خاکی که روی وسایل خانه جمع شده، ندهید و بگذارید تا دیگران غذای یک هفته تان را آماده کنند و شما کاری جز گرم کردن آنها نداشته باشید. به همسر تان بگویید که جای هر چیزی در کجاست و

او را در وظایف بچه داری سهیم کنید. در این صورت او نیز می تواند همه جا را مرتب کرده و هر چیزی را در جای خودش قرار دهد. به جای این که فقط خودتان را به تنهایی درگیر تمام کارها کنید و تمام مسئولیت ها را برعهده بگیرید، می توانید از دوستان تان برای خرید کردن، انجام کارهای خانه، نظافت و پخت و پز کمک بخواهید.

 

 

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312