موانع اصلی را از میان بر دارید

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

ششمین سوال در برنامه ریزی راهبردی شخصی این است که : (( کدام مشکل مانع رسیدن به هدف هایم می شود ؟))

در هر کاری و در  هر فرآیند تولیدی باید مراحلی را پشت سرتان بگذارید تا از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید .

برطرف کردن این موانع شما در رسیدن به هدف هایتان یاری می دهد .

 

فاکتور محدود کننده شما چیست ؟

 

برای مثال در فاصله خانه و دفتر کارتان ممکن است خیابان یا بزرگراهی باشد که همیشه ترافیک سنگین دارد ...اما قبل از این خیابان یا بزرگراه و بعد از آن ترافیک روان است و زمانی که این خیابان تحت تاثیر ترافیک زیاد باشد بر سرعت رسیدن شما به مقصد تاثیر می گذارد .

اگر هدفتان این است که در آمدتان را دو برابر کنید اولین اقدام باید این باشد که اقدامات لازم برای رسیدن از درآمد امروزی به درآمد مورد نظر خود را بررسی کنید و ببینید کدام مرحله عامل محدود کننده ای است که سرعت شما را در رسیدن به هدفتان کم یا زیاد می کند .از خود بپرسید : ((چرا پیش از این به هدفم نرسیده ام ؟))

اگر می خواهید درآمد خود را دو برابر کنید چرا همین حالا آنرا دو برابر نمی کنید ؟اگر می خواهید با دوستانتان یا خانواده خود وقت بیشتری را صرف کنید چرا همین حالا این کار را نمی کنید ...اگر با این سوالات رو به رو شوید می توانید به موانعی که شما را از پیشرفت باز می دارند اشراف پیدا کنید .

 

تنها 20 درصد موانع پیش روی شما بیرونی هستند .80 در صد از دلایل نرسیدن به هدف هایتان درونی است . محدودیت ها و موانع سر راه شما .عادت ها .باورها . و نگرش ها نقطه نظر ها مهارت ها و توانمندی های شما هستند .

وقتی می خواهیدبه موفقیت های بزرگ برسید ... همیشه باید از خود بپرسید : (( چه چیزی باعث عقب ماندگی من شده است ؟))

شما کنترل کننده خود هستید .می توانید روی کاری که انجام می دهید تاثیر فراوان بگذارید اما روی عوامل بیرونی کنترل چندانی ندارید ...نمی توانید دیگران را کنترل نمایید ....همیشه از خودتان شروع کنید .

 

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکز، برگزاری کلاس های خصوصی در منزل شما یا در مرکز می تواند مهارت دقت و تمرکز را در کودک شما افزایش دهد