آگاهی کودکان از جهان اطرافشان از تولد تا 12 ماهگی:

*بازی ها  و اسباب بازی هایی را پیدا کنید که تمام حواس کودکتان را به کار گیرد.کودکتان با استفاد ه از بدن و حواسش جهان پیرامونش را کشف می کند: چشم ها، گوش ها، بینی، دست ها و دهان

او یک کتاب را لمس می کند، گاز می گیرد، به آن نگاه می کند و گاهی حتی وقتی شما آن را می خوانید گوش می دهد.برای فرزندان حس کنجکاوی در مورد جهان ایجاد کنید:

*اسباب بازی هایی مانند بلوک های بافتنی، جغجغه ها و اسباب بازی های پارچه ای دندانه دندانه تجربیات حسی جالبی را برای فرزندتان ایجاد می کند.

*آواز خواندن، ماساژ نوزادان و بازی های جسمی ( مانند سواری دادن کودکتان بر روی لباستان ضمن این که برایش آواز می خوانید ) نیز آگاهی های حسی را افزایش می دهد.

برای فرزندتان حس کنجکاوی در مورد جهان ایجاد کنید.

*برای کودکان بزرگتر، آب بازی تحت مراقبت، رنگ انگشتی و ابزار موزیکال روش های جالبی برای فراگیری جهان است.

*مهارت های جسمی

بچه ها از تمام بدنشان به هنگام بازی کردن استفاده می کنند. این کار به آنها کمک می کند تا قدرت ماهیچه ای، تعادل و هماهنگیشان را توسعه دهند. آنها نیاز دارند با کشف جهان پیرامونشان این کارها را یاد بگیرند.

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

*مهارت های فکر کردن

همانگونه که بازی می کنند و تعامل دوستانه با مراقبشان دارند، مهارت های فکر کردنشان را توسعه می دهند مانند:

علت ومعلول: اگر جغجغه ام را تکان بدهم، صدا می دهد. اگر دکمه را فشار دهم آهنگ می زند.

*مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی و زبانی کودکتان رشد میکند ضمن اینکه بر روی نیاز ها و احساسات شناخته شده شان کار می کنند. مانند: صداها – اداها – حالت های چهره

*مهارت های اجتماعی

کودکان همانگونه که از کشف کردنشان لذت می برند مهارت های اجتماعی شان رشد می کند و حس مهم بودن، عشق، شایستگی را در آن ها ایجاد می کند.

مرکز پرورش ذهن فرزام افتخار دارد در حوزه های افزایش دقت و تمرکز و پرورش ذهن به خانواده ها  و افراد خواهان ارتقاء یادگیری خدمات ارائه دهد.

با ما تماس بگیرید:

مرکز رسالت 22302092

  مرکز جردن 22275327