ایجاد عادت های مالی موفق

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذ هن فرزام :

 

  عادت ها و رفتارهای خاصی هستند که به موفقیت مالی منتهی می شود . اولین و مهم ترین عادت این است که : ابتدا به خودتان حقوق بدهید به گفته (( جورج کلاسون )) در کتاب ثروتمند ترین مرد بابیلون بخشی از درآمدی که بدست می آورید از آن شماست ...از آن نگه داری کنید .

ابتدا به خود بپردازید هدف شما این است که 10 تا 20  درصد درآمدتان را در مدت زندگیتان پس اندازکنید .این هدف پیوسته باید پیگیری شود باید این رقم را سرمایه گذاری کنید و بگذارید که به مرور رشد کند .اگر نمی توانید 10 در صد درآمد خود را پس انداز کنید با 1 درصد کارخود را شروع کنید .حتی قبل از پرداخت کردن بدهی خود یک درصد را پس انداز و سرمایه گذاری کنید .این گونه سرانجام نگرشتان را درباره ی خود و پول تغییر می دهید در زمان کوتاهی به کمتر هزینه کردن عادت می کنید و در ضمن متوجه می شوید که به تدریج بدهی های خود را می پردازید بعد از یکی دو سال بدهی های شما تمام می شود و در شرایط مالی بهتری قرار می گیرید .یکی از نکات مهم در رسیدن به استقلال مالی استفاده از نرخ بهره مرکب بانک هاست . اگر همه ما پولی را در بانک پس انداز کنیم و به آن دست نزنیم ...بعد از چند سال تبدیل به یک پول سرشار می شود .

+مهم ترین عادت برای رسیدن به استقلال مالی صرفه جویی است . قبل از هزینه کردن به آن فکر کنید ...در صورت امکان خریدهای بزرگ خود را یک روز یک هفته یک ماه و یا حتی بیشتر به تاخیر بیاندازید . قبل از اینکه متعهد به خود شوید درباره ی آن فکر کنید .وقتی خریدی را به تعویق انداختید امکانش وجود دارد که به کلی از خرید آن منصرف شوید .

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذ هن فرزام

 

بهترین عادتی که می توانید ایجاد کنید پس انداز کردن و سرمایه نمودن آن است .اغلب اشخاص پس انداز کردن را با از خود گذشتگی تحمل درد و رنج و محرومیت معادل می دانند .

به همین دلیل است که پس انداز نمی کنند ...اینها تفکر اشتباهی دارند .

اشخاص موفق از سرمایه گذاری کردن و پس انداز کردن استقبال می کنند .آنها از هزینه نکردن لذت می برند و پولشان را برای مقاصد بلند مدت صرفه جویی می کنند .

وقتی از هر موقعیتی برای پس انداز کردن استفاده کردید نگرش شما درباره ی پول و سر مایه گذاری تغییر می کند .

وقتی می بینید که پس اندازها و سرمایه گذاری های شما رشد می کند لذت می برید .

برنامه ی فعالیت مالی روزانه ی خود را مشخص کنید .همه روزه برای رسیدن به استقلال مالی باید 4 اقدام صورت داد :

 

1  قبل از هزینه کردن هر رقمی آنرا ارزیابی کنید و هر هزینه را تا می توانید به هزینه های بعدی موکول کنید .

2  برای پولی که می خواهید پس انداز کنید هدف های روشن در نظر بگیرید .هر هفته و هر ماه نتایج خود را باتوجه به این هدف ها اندازه بگیرید .هرچه را به طور دقیق محاسبه کنید .همان می شود .

3  راه هایی را بیابید که هر ماه از میزان هزینه های خود بکاهید و پول خود را پس انداز کنید .هر هزینه غیر ضروری را متوقف کنید و مرتب از خود بپرسید (( آیا به راستی به این  احتیاج دارم ؟))

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذ هن فرزام

مصمم شوید از هزینه ماهانه خود کم کنید . هر مبلغی از هزینه های شما کم شود به حساب آزادی مالی شما افزوده می شود .

4  تا حد امکان به توانائی کسب درآمد خود بیافزایید .راه هایی برای رسیدن به علم و دانش بیشتر بیایید سعی کنید

بر فعالیت هایی که به شما و شرکت شما کمک می کند متمرکز شوید و بیشتر به آنها بپردازید .

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکز، برگزاری کلاس های خصوصی در منزل شما یا در مرکز می تواند مهارت دقت و تمرکز را در کودک شما افزایش دهد