هفت درس برای قرن 21

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

 

در این مقاله هفت درس برای شما برای موفق شدن در قرن 21 اشاره می شود.این موارد از مهم ترین مواردی هستند که در سی سالگی درباره ی انسان های موفق بررسی شده است و به آن برخورد شده است.

  1 – زندگی شما زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید. دنیای بیرون شما همیشه منعکس کننده ی دنیای درون شماست.اگر می خواهید بر کیفیت دنیای بیرون خود بیافزایید، باید روی جهان درون خود کار کنید. از آن جایی که محدودیتی برای بهتر شدن وجود ندارد، پس محدودیتی برای بهتر شدن وجود ندارد، پس محدودیتی برای بهتر شدن زندگی شما وجود نخواهد داشت.

 

 2 – مهم نیست از کجا می آیید، مهم این است که به کجا می روید. هرگز اجازه ندهید اتفاقی که در گذشته اتفاق افتاده، شما را متوقف کند. عزم خود را جزم کنید که به آینده نگاه کنید، زیرا آینده ی شما به اندزه تصور و خیال شما محدود است. محدودیتی برای پیشرفت های آینده شما وجود ندارد.

 

 نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

3 – هر کاری که خوب انجام دادن آن، ارزش است ارزش آن را هم دارد که ابتدا

آن را ضعیف دهید انجام دهید. هر چیزی قبل از آن که آسان شود، دشوار است.

یکی از دلایل اصلی که اشخاص به توانمندی های بالقوه خود دست نمی یابند. این است که کار جدیدی صورت می دهند و وقتی آن طور که می خواهند، موفق نمی شوند، به عادت های گذشته خود باز می گردند و عملکرد ضعیف تری را به نمایش می گذارند.

هر کار ارشمندی، ارزش آن را دارد که ابتدا نتوانیم آن را به خوبی انجام دهیم.

می توانیم در نوبت های اول، کاری را بد و ضعیف انجام دهیم تا در آن کار مهارت به دست آوریم.

 

   4 – شما به اندازه امتحان های خود محدود هستید. داشتن آزادی یکی از بهترین چیزهاست. آزادی عمل با امتحان های شما در رابطه است. هر چه انتخاب های بیشتری داشته باشید، اعتماد به  نفس بیشتری می یابید.

 پیوسته باید بخواهید که به انتخاب های بیشتری دست پیدا کنید. هرگز همه ی امید خود را به یک امکان، محدود نکنید.

   

   5 – در هر مشکل یا مسئله ای که با آن مواجه می شوید. بذرهای سودمندی به همان اندازه یا بیشتر در آن وجود دارد. در هر مشکلی به دنبال درس ها و تجربه های ارزنده باشید. ببینید از هر مشکلی چه سودی نصیب شما می گردد. مطمئن باشید این را همیشه می یابید.

 نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 6 – می توانید برای رسیدن به اهداف خود، آن چه را که ضروری است، بیاموزید.

شما موجودی هستید که توانایی یادگیری دارید. آن چه را که دیگران در محدوده دلیل و منطق آموخته اند، شما هم می توانید، بیاموزید.

 

    7 – تنها محدودیتی که در کار می تواند باشد، محدودیتی است که برای ذهن خود انتخاب می کنید، شکسپیر می گوید: «چیزی بدون اندیشیدن، صورت خارجی پیدا نمی کند.»

   

   (( هنری فورد )) می گوید: «اگر فکر می کنید می توانید و اگر فکر می کنید نمی توانید، در هر دو صورت، همان گونه که می اندیشید، خواهد شد.»

  

    شما در همین لحظه می توانید با بهره گیری از استعداد ها و توانمندی های خود به هدف و رویاهایتان برسید. اگر چیزی را با تمام وجود بخواهید، چیزی مانع رسیدن و دستیابی شما نخواهد شد.

 

 

  منبع : قدرت دقت و توجه « برایان تریسی»

 

     در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312