خلاصه ای از کتاب شش مدال ارزش ها نوشته ادوارد دوبونو

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام :

هدف این مطلب این است که تفکر درباره ی ارزش ها را برای همه آسان کنیم و برای این کار به چارچوبی نو نیازمندیم. دقیقا می خواهیم یاد بگیریم که چگونه ارزش های خود را تشخیص دهیم و ارزیابی کنیم.ما می توانیم تا حد زیادی عادات سنتی تفکر خود را بهبود بخشیم.
ارزش ها به شش مدال طبقه بندی می شوند که عبارتند از: مدال طلا، مدال نقره، مدال فولاد، مدال شیشه، مدال چوب، مدال برنز
مدال طلا: این مدال نماد ارزش های انسانی است و در مورد مردم مصداق می یابد. بدون این ارزش ها ی انسانی، برده داری و استکبار حاکم خواهد شد.هدف کلی از تمدن ، تلاش جمعی برای حفظ این ارزش هاست.
گستره ی ارزش های انسانی، نیازهای اولیه، سلامتی، پناهگاه، احترام و رهایی از ظلم،خشونت ویا هر چیز دیگر، است.انسان ها دارای نیازهای دیگری هم هستند که به آن ها نیازهای روان شناختی می گوییم که خود به عواملی مانند تحسین و تشکر، احساس موفقیت،ساده گی، داشتن رابطه ای گرم و… تقسیم می شود.به عنوان مثال عاملی مانند احساس موفقیت برای همه مهم تلقی می شود بنابراین امکان “دیده شدن موفقیت” دارای اهمیت است.در مثال دیگری می توان گفت: آدم ها گاهی نیازمند کمک هستند و توانایی در ارائه کمک یا سازماندهی آن، ارزش محسوب می شود.
عاملی مانند ساده گی به این موضوع اشاره می کند که وقتی روند کاربیش از حد پیچیده باشد آدم ها دچار استرس می شوند و این باعث می شود که میزان اشتباه بالا رود و از آنجا که افراد دوست ندارند اشتباه کنند، بنابراین توبیخ می شوند

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام


در آخر می توان افزود که این مدال به سوال هایی مانند “چه ارزش هایی برای انسان ها اهمیت دارد”و یا “با مردم چگونه رفتار می شود”و از این قبیل، پاسخ می دهد.
مدال نقره: این مدال به ارزش های سازمانی اشاره می کند که این سازمان می تواند خانواده، موسسه و یا گروه باشد.ارزش های این مدال آن ارزش هایی را شامل می شود که جزء ارزش های مدال طلا نباشد.
دو نوع ارزش در مدال نقره وجود دارد:
۱ سازمان در راه دستیابی به هدف های مورد نظر خود چقدر خوب پیش می رود؟
۲ سازمان چقدر خوب اداره می شود؟
به عنوان مثال در ارزیابی یک خودرو برای آغاز یک سفر، نخستین موضوع این است که آیا خودرو توانایی به پایان رساندن این سفر را دارد؟ و ارزش بعدی این است که خودرو تا چه اندازه خوب و آسوده رانده می شود؟
در واقع شما باید برای هر عمل یا فعالیتی که انجام می دهید هدف هایی را در نظر بگیرید.البته با توجه به اینکه هر سازمان هدف های مورد نظر خود را دارد و در واقع نوع هدف های ارزش های مدال نقره در هر سازمان با هم تفاوت دارد، مانند هدف یک سازمان خیریه و یک سازمان تولیدی پوشاک

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام


و درآخر، ارزش های مدال نقره ، سطح بندی و حل مشکل نیز هستند… .
مدال فولاد: این مدال محکم و سخت است و ارزش های این مدال مستقیما با کیفیت در ارتباطند. و به این موضوع می پردازند که “چه ارزش هایی به ما کمک می کنند تا کیفیت را بهبود دهیم؟” حال این کیفیت می تواند کیفیت خدمات ، کیفیت عملکرد، یا کیفیت و تغییر باشد.به مثال زیر توجه کنید:
کیفیت خدمات: فرض کنید که برای خرید ژاکتی به پاساژ رفته اید.اولین چیزی که در ذهن شما شکل می گیرد کیفیت آن است که همین عامل شامل کیفیت جنس، محصول و کیفیت ظاهری آن است.به عنوان مثال : آیا تن پوش خوبی دارد؟، آیا دوخت آن خوب است؟و… .
در آخر می توان افزود که گاه میان ارزش ها تضادی به وجود می آید،ممکن است تمرکز بر نوع یا انواعی از ارزش ها باعث شود که به ارزش های فولاد لطمه وارد شود یا از آن ها کاسته شود مانند کم کردن هزینه ها که به ارزش مشتری لطمه می زند.
مدال شیشه: ارزش های این مدال مخصوص نوآوری و خلاقیت است.این ارزش ها در همه ی زمینه ها کاربرد دارند.هرکاری که انجام می دهیم و هر چه که به آن می اندیشیم، می تواند با تفکر خلاقانه بهبود یابد.ارزش های مدال شیشه در واقع ارزش های نهفته ای است که هنگام کاربرد نظریه ی جدید خود را نشان می دهند.
نوآوری: نوآوری بر ایجاد تغییر وانجام کاری متفاوت دلالت دارد و به این معنی است که نظریه ای نو را به مرحله ی اجرا در می آورد.
هراس افراد از نوآوری به ۲ دلیل است:
۱ به دلیل خطراتی که به همراه نوآوری است و کسی نمی خواهد به خاطر اشتباهاتش سرزنش شود.
۲ اگر همه بخواهند به دنبال نوآوری باشند حواسشان از کارهای روزمره پرت می شود و اگر قرار باشد مرتبا همه چیز در حال تغییر باشد بی نظمی رخ می دهد.
پیش از آنکه هر نوآوری وارد مرحله ی جدی عمل شود، باید توانایی های بالقوه ی خود را در سود دهی نشان دهد. بنابراین در مرحله ی پایانی ، قضاوت می تواند بی رحمانه باشد اما پیش از آن مرحله، تلاشی سازنده صورت می گیرد تا نظریه ی جدید بهبود یابد و پیشرفت حاصل کند… .
مدال چوب: این مدال به مسائل بومی شناختی می پردازد و بیانگر تاثیر یک تصمیم ، برنامه، فعالیت یا هرگونه تغییری بر روی “فرد سوم” هستند.منظور از فرد سوم افرادی است که مستقیما با تصمیم ، برنامه ، فعالیت یا تغییر در ارتباط نیستند. به عنوان مثال زمانی که تلفن همراه شما در سینما زنگ می خورد ، شما باعث آزار دیگران هستید، در صورتی که آن ها در مکالمه ی شما نقشی ندارند

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

.
تصمیماتی که در زندگی شخصی خود می گیرید نیز بر گروه های سوم تاثیر می گذارد. ممکن است که شما بر محیط زیست خود تاثیرگذار باشید و یا بر روی اجتماع و یا فرهنگ تاثیر گذارید.در واقع اگر از دیگران جدا باشید ممکن است اتفاقات چندانی روی ندهد و این ارتباط با دیگران است که باعث می شود تاثیراتی پیچیده بر آنها بگذارید.
ارزش های مدال چوب اغلب ارزش های منفی هستند که یا باید از لطمه ی آن جلوگیری کرد و یا از میزان آن کاست… .
مدال برنز: این مدال نمایانگر ارزش های ادراکی است.ادراک و استنباط مهم تر از آن است که مردم فکر می کنند.آن ها گمان می کنند که همه می توانند حقیقت را ببینند و هرچیز را آن طورکه واقعا وجود دارد، درک کنند.این مدال به سوال هایی همچون “این چگونه به نظر می رسد؟”و “این را چگونه می توان دید؟” می پردازد.
عقیده بر این است که هرگونه تغییر و دست بردن در ادراک ، نوعی تقلب و یا فریب است. اگر این تغییر آنقدر نامطلوب نباشد، ممکن است تنها عاملی برای آرایش و زیبا سازی به حساب آید.
ادراک واقعی است حتی اگر چیزی که دیده می شود واقعیت نداشته باشد.
آدم ها همواره در حال فریب خوردن هستند که گاه این فریب عمدی است.مانند فروشنده ای که با تبلیغات فراوانش مردم را مجبور به خرید کالای خود می کند و در واقع قصد فریب ما را ندارد اما ما ، جور دیگری به موضوع می نگریم.
برای شکل دادن به ادراک دیگران به هیچ دوز و کلکی نیاز نیست.اگر می خواهید مردم چیزی را آنگونه که شما می خواهید ببینند، پس باید به برداشتی که آن ها خواهند کرد ، شکل دهید.تبلیغات این کار را انجام خواهد داد.
نمی توانیم همه وقت از دنیای اطرافمان آگاه باشیم، بنابراین ، برداشت و ادراک ما، تقریبا همواره با گزینش و انتخاب صورت می پذیرد. ما چیزی را بر می گزینیم که به اهداف و علایق خودمان نزدیک باشد.اگر کسی در اداره مشکل ساز است شما به همه ی کارهایش با همین ادراک می نگرید

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

.
آدم حسود همه ی کارهای همکارانش را از دید گاه تایید سوء ظن خویش می نگرد.
در بررسی مدال برنز دیدگاه های مختلف مد نظر است.و برداشت ها ازاین دیدگاه ها می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است چیزی که برای گروهی ارزشی مثبت دارد ، برای گروه دیگر ارزشی منفی داشته باشد…. .
ذهن ما از کودکی به گونه ای پرورش یافته است که تفکری انتقادی داشته باشد. به ما یاد نداده اند که به ارزش ها حساسیت داشته باشیم و در هر نظریه ای به دنبال ارزش ها باشیم.بنابراین حساس شدن به ارزش ها سبب باز شدن درهای اندیشه ی خلاقانه می شود.
انجام کاری با تامل و مشورت ، با انجام بدون مشورت همان کار ، در حالی که فکر می کنید دارید آن را به درستی انجام می دهید ، می تواند بسیار متفاوت باشد.
توجه داشته باشید که دسته بندی ارزش ها بر اساس اولویت دادن شما به آنهاست که به ترتیب اهمیت شان در طبقه بندی قرار می گیرند و بعد از آن باید به مقایسه ی آنها بپردازید، تضاد های آن هارا پیدا کرده و مورد بررسی قرار دهید.به عنوان مثال انتخاب غذاهای رستوران به ترتیب علاقه ی شما.
نتیجه گیری : هرکسی می داند که ارزش ها مهم هستند اما برخی متوجه شده اند که میزان اهمیت ارزش ها خیلی بیش از آن است که در گذشته بود.در یک دنیای به شدت رقابتی ، کارایی نوعی کالا شده است.کارایی لازم است و به نوعی اساس کار به شمار می رود اما اگر همه به یک اندازه کارایی داشته باشند، چه باید کرد؟
در واقع این شش مدال ارزش ها پاسخی مناسب برای اینگونه مسائل و موضوعات است

“موسسه پرورش ذهن فرزام”

 در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکز، برگزاری کلاس های خصوصی در منزل شما یا در مرکز می تواند مهارت دقت و تمرکز را در کودک شما افزایش دهد