به آینده فکر کنید

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام:

 

   آینده نگری نخستین و مهم ترین نگرشی است که می توانید، با تمرین کردن

به بیشترین موفقیت برسید.آینده نگری، یکی از مهم ترین ویژگی های انسان موفق است، به خصوص برای کسانی که به سطح رهبری می رسند و در کار و جامعه و زندگی شخصی مسئولیت های مهم پیدا می کنند.

   پژوهشگران در 3،300 مطالعه و بررسی درباره ی رهبری، به این نتیجه رسیدند که: یکی از کفیات و ویژگی های  مشترک همه رهبران موفق، داشتن پندار آرمانی است. ولی کسانی که رهبر نیستند، پندار نیز ندارند. رهبران به آینده بهتر توجه دارند. آینده ی بهتری را برای خود، کارکنان و سازمانشان می خواهند. آنها می توانند پیشاپیش آینده ی بهتری را ببینند، کار کنند و از آن در همین لحظه ی حال یک واقعیت بسازند.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

اشخاص آینده نگر بیشتر به آینده فکر می کنند به اینکه کجا می روند. کاری به این ندارند که کجا بوده اند.آنها به این می اندیشند که در ماهها و سال های آینده به کجا می خواهند برسند.

کاری به گذشته که دیگر تغییر نمی کنند ندارند.

متاسفانه، کمتر از 10 درصد مردم جامعه آینده نگری دارند. درصد عظیم مردم به لحظه حال می اندیشند.

از کجا متوجه می شوید که کسی آینده نگر هست یا نیست؟ خیلی ساده است.از او بپرسید: « اگر قرار باشد، زندگی شما در پنج سال آینده کامل و عالی باشد چگونه به نظر خواهد رسید؟»  می توانید این سوال را از خودتان هم بپرسید.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

انسان های آینده نگر پاسخی فوری برای این سوال دارند. آینده نگرها به آینده می اندیشند. به این نکته توجه  دارند که وقتی سرانجام به آینده رسیدند، شرایطشان چگونه خواهد بود! آینده نگرها می توانند به شما بگویند، از زندگی خود چه می خواهند و در راستای رسیدن به چه چیزهایی تلاش و در کدام جهت حرکت می کنند و چرا می خواهند به آنها برسند؟ آن ها درباره ی آنچه برای خود می خواهند، درآمد، خانواده، سبک زندگی، سلامتی و میزان موفقیت ها تصاویر ذهنی و روشنی دارند.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

 

    کسانی که در گذشته سیر می کنند و کسانی که نگرشی نسبت به آینده دارند، کمتر به جزئیات می اندیشند. اگر از آنها بپرسید درباره ی آینده خود چه نظری دارید؟ احساس می کنند که به آنها توهین شده است. در این زمینه ها، شفاف اندیشی بسیار مهم است. انسان های موفق، خوب می دانند که از زندگی چه می خواهند ؟چه کسی هستند و چگونه می خواهند به خواسته های خود برسند!

افراد ناموفق اغلب نمی دانند که چه می خواهند؟ چه کسی هستند و چگونه می خواهند به خواسته های خود برسند! افراد ناموفق اغلب نمی دانند که چه می خواهند؟چه کسی هستند و در جانب کدام مقصد حرکت می کنند. تمرین بسیار جالبی که برای تقویت اندیشه و شتاب بخشیدن به نتایج خود می توانید، انجام و اجرا کنید. آرمان سازی است. در تمرین آرمان سازی پیوسته بهترین نتیجه یا راه حل هر موقعیتی، در زندگی خود را در نظر می گیرید.

به سه تا پنج سال آینده می اندیشید، پس یک تصویر ذهنی مناسب از زندگی را که خواهان آن هستید، برای خود در نظر می گیرید. در حالی که آینده عالی خود را در ذهن تصویر سازی می کنید، ذهن را آزاد می گذارید. برای لحظه ای گمان می کنید، هیچ محدودیتی بر سر راه شما وجود ندارد. می توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید و به هرکسی که می خواهید تبدیل شوید.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

تصور کنید هر دانش و تجربه ای را که می خواهید، در اختیار دارید و پول و منابعی را که می خواهید، دارید. بپندارید که دوستان و ارتباط های مد نظر را دارید. تصورکنید، اگر بتوانید خود را در رویا ببینید، به خواسته خود می رسید، فهرستی از رویاهای خود آماده کنید. آنچه را که می خواهید در زندگی به آن برسید آماده کنید. تصور کنید که هرچه در رویا خود می بینید، قابل شکل گیری است.

 

نوشته شده توسط موسسه پرورش ذهن فرزام

 

  اگر ازدواج کرده اید، با همسرتان بنشینید و فهرست رویاهای خود را آماده کنید. از خود بپرسید: « اگر 10 میلیون دلار نصیب ما شود، چه گونه زندگی خواهیم کرد؟ »

 

    اگر همیشه پول مورد علاقه را در اختیار داشتید، اگر می توانستید به هر کسی که دوست دارید، تبدیل شوید، چه خواسته ای دارید؟ توجه داشته باشید، تا هدفی را نبینید، نمی توانید به آن شلیک کنید. روشنی و وضوح به شدت نقش آفرین هستند.

 

در صورت نیاز مرکز پژوهشی پرورش ذهن فرزام با ارایه پک دقت و تمرکزو برگزاری کلاس های خصوصی (پرورش ذهن، افزایش حافظه، توسعه مهارت های ذهنی و رفتاری، استعدایابی، بهبود عملکرد و رفتار  در منزل شما یا در مراکز خود بدون هیچ محدودیت سنی برای ارتقا سطح کیفیت زندگی شما کمک رسان باشد.

با ما تماس بگیرید: 22302092 _ 22275312